“Dnia 8. marca 2021 roku, decyzją Rady Prowincjalnej Prowincji Ontario-Kentucky Zgromadzenia Zmartwychwstania Pańskiego, ks. Adam Wróblewicz został usunięty z urzędu proboszcza Parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Kitchener. Oskarżony był o dwa wiarygodnie uzasadnione przypadki niewłaściwego postępowania.

Ks. Adam, po bezskutecznych próbach rozwiązania tych kwestii bezpośrednio z przełożonymi, odwołał się do Watykanu, prosząc o sprawiedliwy proces w jego sprawie. Stolica Apostolska, po rozważeniu wszystkich dowodów dotyczących tej sprawy, orzekła, że usunięcie ks. Adama z zajmowanego urzędu było błędne i niezgodne z prawem oraz z naruszeniem czterech kanonów Kodeksu Prawa Kanonicznego.

Uznajemy nasze zaniechanie względem niewłaściwego przestrzegania norm prawa kanonicznego w rozpatrywaniu sytuacji ks. Adama. Serdecznie przepraszamy księdza Adama za usunięcie go ze stanowiska proboszcza, za krzywdę, jaką nasze działania wyrządziły jego reputacji, a także za krzywdę wyrządzoną parafii Najświętszego Serce Pana Jezusa w Kitchener. Prosimy o wybaczenie sposobu naszego rozpatrywania tej spraw – przywrócimy ks. Adama do posługi duszpasterskiej, która jeszcze nie została ustalona”.

Najprzewielebniejszy Ojciec Prowincjał
Timothy Uniac, CR

Write a comment:

*

Your email address will not be published.

2021 Sacred Heart Church
Top